Алюзії на вірш Тараса Шевченка “Думи мої, думи мої” від Артема Пивоварова

#Тема дня

Пісню “Думи” було створено у рамках авторського проєкту Артема Пивоварова "Твої вірші, мої ноти"

Створення композиції "Думи" натхненне віршем видатного українського поета Тараса Шевченка "Думи мої, думи мої" (1840) - вічною класикою української літератури, що актуальна й зараз. Рядки поетичного твору Шевченка пронизані глибоким сумом поета за Батьківщиною, жалем та вірою у вільне життя на рідній землі. У дні війни ці слова генія українського народу набули особливого сенсу.

“Ми переживаємо нелегкі часи. Перебуваючи у безперервному потоці інформації, намагаємося заповнити екзистенційну порожнечу. Ми постійно в собі, наодинці зі своїми думками, з якими буває складно. Та ми маємо усвідомлювати, що кожен українець з усіма його переживаннями й складнощами потрібен своїй країні як ніколи. Україна - наша ненька, що приймає нас такими, якими ми є. Вона живе всередині нас. І те саме ми хочемо бачити в наших дітях" – Артем Пивоваров.

“Мільйони українців були вимушені покинути свій дім через війну. Сум за Батьківщиною, що відчував Шевченко, коли писав цей вірш – саме те, що кожен переживає зараз. Коли я їздила з благодійними концертами по Європі, зрозуміла, що ще ніколи так не сумувала за Україною, за Києвом, за домом, за своїми людьми, за українцями…Іноді дуже важко залишатися з цими важкими думками наодинці. Тому нам всім потрібно не потонути в цих “думах”, допомогти собі, один одному та країні випливти, вистояти, зберегти свій культурний код. Зараз надважлива місія в тому, щоб українська культурна спадщина жила та голосно звучала!” – Надія Дорофєєва (DOROFEEVA).

Для DOROFEEVA це перший реліз від початку війни. Артисти презентували цей музичний твір у 100 день війни, 100 день, сповнений болем, сумом та надією на нашу перемогу!

Відео у чорно-білих кольорах і два сучасних голоси України, об'єднані творчістю, музикою та надією на світле майбутнє.

”Твої вірші, мої ноти” – авторський культурний проєкт Артема Пивоварова. Створений задля популяризації та підтримки української культури, поетів і письменників через призму музики. Налічує пісні на твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Старицького, Павла Тичини та інших видатних українських поетів.

Думи - Артем Пивоваров х DOROFEEVA (офіційне відео та текст пісні)
Текст пісні та відео до композиції

#Наша сімка

Cімка нових комозицій сайту

* * *

#Композиція

Думи - Артем Пивоваров х DOROFEEVA (офіційне відео та текст пісні)

Загальна оцінка (рейтинг композиції)rat55 загальна оцінка: rat55

Виконавець: Артем Пивоваров х DOROFEEVA

Слова: Тарас Шевченко, Артем Пивоваров

Музика: Артем Пивоваров

Думи

Думи... Думи мої, думи,
Лихо мені з вами!
Чом вас вітер не розвіяв?

Думи... Думи мої, думи,
Лихо мені з вами!

<1:>

Там квіти мої, діти мої...
Чи заплаче серце одно
На світі усім, як і я з вами!?

Думи... Думи мої, думи,
Лихо мені з вами!
Чом вас вітер не розвіяв?

Думи... Думи мої, думи,
Лихо мені з вами!

<2:>

Моя, моя Україно!
Привітай же, ненько, ти
Свою, свою ти дитину
І думи мої, думи мої,
Думи мої, думи мої!

Мої думи!
Думи мої, мої думи!
Мої думи!
Думи мої, мої думи!
Мої думи!
Думи мої, мої думи!

* * *